Bieg Narciarski Tropem Wilka 2014

Źródło: Mateusz Świerczyński, Nadleśnictwo Cisna

Bieg „TROPEM WILKA”

1.lutego br.  na terenie leśnictwa Stare Sioło w Nadleśnictwie Cisna odbyła się pierwsza edycja Biegu Narciarskiego „TROPEM WILKA”.

Polacy polubili bieganie. Od wiosny do później jesieni w całej Polsce odbywają się imprezy. Biegają dzieci, młodzi i starsi. Dystanse są krótkie i zupełnie długie – maratońskie. Bieganie to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu.

Mniej jest imprez tego typu w okresie zimowym. Dlatego tym bardziej cieszy fakt nowej inicjatywy z jaką wystąpili pracownicy Nadleśnictwa Cisna we współpracy z Towarzystwem Rozwoju Wetliny i Okolic oraz GOPR – Grupa Bieszczadzka. W samym sercu Bieszczadów – zorganizowali bieg narciarski. A żeby dodać smaczku temu biegowi, to wymyślili, żeby biec tropem wilka, który jest symbolem tego Nadleśnictwa.

Celem biegu jest popularyzacja narciarstwa turystycznego w Gminie Cisna, promocja aktywnych form turystki i wypoczynku w Bieszczadach oraz integracja środowiska leśników pracujących w RDLP w Krośnie. Impreza ma charakter otwarty i amatorski. Prawo startu mają osoby niezrzeszone w profesjonalnych klubach narciarstwa biegowego.

Pierwsza edycja udała się znakomicie, mimo, że była zagrożona – organizatorzy obawiali się o pogodę, o to czy będzie odpowiednia ilość śniegu. Ale aura była po ich stronie i w odpowiednim czasie nastąpiła dostawa śniegowego puchu.

1.lutego na miejscu startu o godz. 8:00 przy  oczku wodnym na terenie leśnictwa Stare Sioło stanęło prawie 100 zawodników w różnym wieku, z różnych stron Polski. Były kobiety i mężczyźni, a także dzieci.

Biegi dbywały się na trzech dystansach:

* 3 km – bieg juniorów
* 10 km – bieg Leśników
* 10 km – bieg otwarty dla kobiet i mężczyzn (open)

O godz. 10:00 nastąpiło uroczyste powitanie uczestników przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Cisna Grzegorza Łukacijewskiego.

O godz. 10:30 pan Nadleśniczy dał sygnał  do startu.

Mapa trasy >>>

Jak poinformował nas pan Mateusz Świerczyński – jeden ze współorganizatorów:

Wyniki>>>

Migawki z biegu:

fot. Mateusz Świerczyński