1-zaproszenie MG rewers-001

Wernisaż wystawy MGNIENIA Z NATURY 2014

W GMINNYM OŚRODKU KULTURY w KOMORNIKACH w dniu 6 listopada 2014 r.  została otwarta wystawa „MGNIENIA Z NATURY” pod honorowym patronatem: Dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego – Adama Kaczmarka, Wójta Gminy Komorniki – Jana Brody, Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki – Mariana Adamskiego.

Gości powitali Dyrektor GOK KOMORNIKI – Antoni Pawlik i Kurator Wystawy Julia Kaczmarczyk Piotrowska.
Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał Dyrektor WPN Adam Kaczmarek

MGNIENIA Z NATURY 2014 w Komornikach zgromadziły 68 wystawców i licznie przybyłą publiczność. Jury w składzie – prezes Oddziału Poznańskiego Związku Artystów Plastyków – Antoni Rut, wice Prezes Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy – Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury W Komornikach – Antoni Pawlik, przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix: LIDIA MĘCZYWÓR za pracę pt.:” Rozterka„ – malarstwo
I nagroda: ANNA KLIMASZEWSKA za pracę pt.: „Baran” – malarstwo
II nagroda: BOGDAN ANISZEWSKI za cykl grafik i rysunków o tematyce przyrodniczej i turystycznej
III nagroda: ELŻBIETA PONIŃSKA za tryptyk pt.: „Drzewa krainy stu jezior” – malarstwo
Wyróżnienia:
I wyróżnienie: MARTA BIELAWSKA za cykl fotografii o tematyce przyrodniczej
II wyróżnienie: IZABELLA HERMANOWSKA za pracę pt.: „Poranna mgła” – malarstwo
III wyróżnienie: IZABELA SKORZEC za cykl malarski wykonany na poduszkach o tematyce leśnej
Wyróżnienie specjalne: KONSTANTY ŁUKASIEWICZ za cykl fotografii o tematyce przyrodniczej
Podczas uroczystości nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji członkowskiej ZAP dla JERZEGO KUBACKIEGO jako artysty plastyka. Przywileju dopełnił prezes Antoni Rut.

Lista wystawiających:

Lista wystawiających

Lista wystawiających

 GALERIA >>>

Propozycja wystawiennicza Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach odnosi się do popularyzacji sztuki inspirowanej przyrodą. Mgnienia z natury była to inicjatywa dwóch artystów, którzy od dwóch lat wystawiają swoje prace. Duet Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, Jerzy Kubacki a następnie trio Krzysztof Tomasiak współtworzyli to wydarzenie. Tym razem do udziału zaproszono wszystkich, których twórczość inspirowana jest pięknem przyrody. Tych, którzy z pasją fotografują, rzeźbią, malują lub piszą. Wystawa wpisuje się w nowe cele Gminnego Ośrodka Kultury jakim jest tworzenie świetlicy edukacyjnej dla dzieci.

W skład całej ekspozycji weszła także prezentacja rzeźb z konkursu: KOZIOŁKI DLA MIASTA POZNANIA, którego pokłosie oglądaliśmy na MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH podczas TARGÓW REGIONÓW. Konkurs pod honorowym patronatem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu ogłosiła Fundacja Rozwoju Miasta Poznania i Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy.

Mgnienia z natury to autorski projekt artystyczny, którego jedną z odsłon możemy także oglądać jako ekspozycję poplenerową w Nadleśnictwie Jarocin – Ośrodek Edukacji Leśnej – Centrum Zarządzania Łęgami do końca roku pt.: MGNIENIA Z NATURY – PRZYRODA I WODA

czeszewo

Nagrody zostały ufundowane przez: RDLP Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Wielkopolski Park Narodowy.
Organizatorem wystawy w Galerii Piwnica jest Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach.

JUREK NOWAK GALERIA –  MGNIENIA Z NATURY – wernisaż 

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Duet artystyczny Julia KP i Jerzy Kubacki, a teraz trio wraz z Krzysztofem Tomasiakiem działa wspólnie od dwóch lat. Twórczość zmienia i rozwija się względem siebie i każda z proponowanych ekspozycji ma inny charakter. Wiele z prac powstaje bezpośrednio w plenerze na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Piwniczna – Roztoka Ryterska, podczas pleneru na terenie Nadleśnictwa Jarocin – Centrum Zarządzania Łęgami.

Taka propozycja ma na celu promocję terenów leśnych, rekreacyjnych i form spędzania czasu wolnego. Promuje również program LEŚNE PRZEMIANY, który w zarysie ma na celu stworzenie bazy artystyczno-przyrodniczej i rozwój twórczości. Premiera projektu odbyła się w 2012 roku Podczas Jubileuszu Urodzin Ogrodu Botanicznego, w 2013 roku prezentowany na Konferencji MIĘDZY PSYCHOLOGIĄ A SZTUKĄ oraz w formie warsztatowej dla Liderów Edukacji Leśnej RDLP w Poznaniu.

Leśne Przemiany to przedstawienie form pracy twórczej w czasie wolnym. Program przeznaczony dla rożnych grup w tym model grupy wielopokoleniowej do realizacji w Ośrodkach Leśnych i Przyrodniczo-Edukacyjnych oraz współpracy z Ośrodkami Kultury. Nacisk kładziony jest na powiazanie: wiedzy przyrodniczo-leśnej z rekreacją, sztuki z rzemiosłem a w konsekwencji terapią (arteterapią). Pokaz ma charakter przekrojowy: ukazuje różne formy i metody takiej pracy wraz z przebiegiem i organizacją zajęć…
Od 2014 roku projekt realizowany jako program nauczania zajęć artystycznych w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu.

Partnerem projektu są Lasy Państwowe, które w 2014 roku obchodzą Jubileusz 90-lecia.

 

Wystawom często towarzyszy recital: Marty Torebko, Izabeli Frąckowiak -  zapis muzyczno – woklany >>>

Poprzednie edycje >>>

MN 2014 PLAKAT