1grzebiet okładki katalogu

Wernisaż wystawy „Oczami śląskich fotografów – II edycja”

W środę, wieczorem 8 października 2014 r. w galerii na III piętrze Muzeum Śląskiego w Katowicach, zgromadziło się około 150 osób, oczekujących na uroczyste otwarcie wystawy zdjęć członków Związku Polskich Fotografów Przyrody z Okręgu Śląskiego.

Organizatorami wystawy byli: Okręg Śląski Związku Polskich Fotografów Przyrody i Muzeum Śląskie w Katowicach

Otwarcie wernisażu
Otwarcie wernisażu

Otwarcie przebiegło sprawnie, głos zabrał wicedyrektor Muzeum Śląskiego – Adam Kowalski, prezes Okręgu Śląskiego ZPFP – Zygmunt Urzędnik oraz kurator wystawy – Agata Sady, która wyczytała autorów zdjęć i przedstawiła ich publiczności

6 Autorzy zd

Były też podziękowania dla organizatorów, członków Rady Artystycznej Okręgu Śląskiego, autorów zdjęć, pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, wykonawców powiększeń prac z Laboratorium Fotografii Cyfrowej FOTONET z Tychów, wykonawców katalogu zdjęć z Drukarni Cyfrowej KOLUMB z Siemianowic Śląskich oraz wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie wystawy, katalogu zdjęć i projektu, a szczególnie dla Pawła Niemca z Zarządu Okręgu Śląskiego, Zygmunta Urzędnika – prezesa Okręgu Śląskiego oraz Agaty Sady z Muzeum Śląskiego w Katowicach, były również kwiaty dla organizatorów oraz efektowne katalogi ze zdjęciami wystawy dla wszystkich uczestników wernisażu.

1grzebiet okładki katalogu

80 wielkoformatowych prac o rozmiarach 50x70cm i 70x100cm, 21 autorów członków Związku Polskich Fotografów Przyrody z Okręgu Śląskiego prezentowały się efektownie w odnowionej Galerii Muzeum Śląskiego.

3 Wystawa 4
4 Wystawa 5
5 Wystawa 6

 

Wywieszki obok zdjęć z tytułami i tekstami od autorów, wybrane sentencje uznanych na świecie mistrzów fotografii oraz fotografików z Okręgu Śląskiego ozdobiły ją i zainteresowały zwiedzających.
Gwar rozmów, przy subtelnych dźwiękach odgłosów natury zarejestrowanych przez Tomasza Ogrodowczyka (nośnik o tytule „Harmonia Natury”) wypełniły sale Galerii – atmosfera wydarzenia artystycznego udzieliła się Uczestnikom wernisażu.

 

Autorzy relacji: Zygmunt Urzędnik, Maria Kuc
Autorzy zdjęć: Maria Kuc, Grzegorz Smolarczyk, Zygmunt Urzędnik