Źródło: Patronat medialny

Czeszewo 2019 „Motyle w malarstwie i sztuce ziemi”

Projekt: Plener CZESZEWO 2019 – Notatka Poplenerowa.
TERMIN: 15. – 19. 07.2019 – plener zakończono.

Plener_CZESZEWO_2019018

Rezerwat przyrody stał się już po raz siódmy planem do twórczych zmagań grupy artystów. W Centrum Zarządzania Łęgami w Wielkopolsce spotykali się miłośnicy sztuki aby przez kilka dni zaangażować się w dialog z naturą. Od 15 do 19 lipca 2019 odbył się plener malarski pod hasłem: „Motyle w malarstwie i sztuce ziemi”. (2013 -WOBEC NATURY, 2014 – PRZYRODA I WODA, 2015 – LAS, 2016 – ZWIERZĘ, 2017 – ŁĄKA, 2018 – RZEKA). Plener miał charakter szkoleniowy w imię zasad zrównoważonego rozwoju i skupił środowisko pedagogiczno-policyjno-leśne. W 2020 kolejny plener decyzją uczestników odbędzie się pod tytułem: „Drzewa”. Honorowy patronat przyjęła Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6 W Poznaniu Aleksandra Warkocka. Plener towarzyszył II Festiwalowi pt.; „Bliżej Natury”.

Plener_CZESZEWO_2019006

Udział wzięli:

Małgorzata Brzozowska – Nowak

Lidia Cieśla – Bąkiewicz

Lucyna Cybula

Anna Drzażdżyńska

Hanna Grześkowiak

Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

Anna Matłoka

Joanna Niebudek

Danuta Starosta

Katarzyna Strączyńska

Malwina Strączyńska

Gościnnie : Marta A. Bielawska

Plener_CZESZEWO_2019013

Warsztaty poprowadzili: Marek Dobroczyński w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej i regionalnej, Rafał Śniegocki opowiadał i pokazywał bogatą kolekcję motyli z różnych stron świata, opatrzoną licznym komentarzem. W zakresie koordynacji półkul mózgowych i wyrazu artystycznego oraz improwizacji jako metody twórczej opowiadała Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, Małgorzata Brzozowska – Nowak przybliżyła metody pracy warsztatowej charakterystyczne do laserunku i impastu. Uczestnicy tworzyli głównie metodą kredki akwarelowej na papierze wodnym. Udział wzięli także w warsztatach z projektowania biżuterii w masie plastycznej, metodą rytu i odcisku naturalnego. Licznych wyprawach na teren rezerwatu i wycieczce do Pyzdr oraz Borzykowa i leśniczówki w Bugaju gdzie mieści się restauracja w murach starego zamku (gmina Miłosław).

Plener_CZESZEWO_2019020

Pobyt urozmaiciła wizyta dwóch podróżniczek Marysi Szczycińskej i UlI Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa. Te dwie dziewczyny przepływają przez Wielkopolski odcinek Warty, od Uniejowa do Międzychodu, czyli 369 km kanadyjką.

Zakończenie pleneru nastąpiło w OEL w Czeszewie gdzie trwa wystawa poplenerowa, którą zobaczymy jeszcze w wielu zaprzyjaźnionych miejscach np. w Roztoce Ryterskiej. Nadleśnictwo Piwniczna. Lasy Państwowe. Serdecznie zapraszamy!

Media o nas:

https://www.rzezba-oronsko.pl/?aktualnosci,1412,projekt:_plener_czeszewo_2019_

https://radio-wrzesnia.pl/motyle-wyladowaly-na-pracach-uczestnikow-pleneru-galeria/

http://www.poznan.lasy.gov.pl/wydarzenia/-/asset_publisher/1M8a/content/-motyle-vii-plener-artystyczny-w-osodku-edukacji-lesnej-w-czeszewie

FB: https://www.facebook.com/events/426773284602580/

Projekt realizowany w zakresie programu edukacyjnego pt.: „Leśne Przemiany”.

Galeria zdjęć >>>