Źródło: Patronat medialny

I Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów

Dziennik Leśny jako patron medialny zaprasza do udziału w pierwszej edycji Mistrzostw Polski Operatorów Forwarderów, które będą traktowane jako eliminacje do Mistrzostw Europy  i Mistrzostw Świata. Zawody odbędą się  5 września 2014 r. podczas Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS w Mostkach k. Świebodzina.

baner_0_0

Zawodnicy będą musieli wykazać się precyzją i szybkością w operowaniu maszynami podczas pokonywania toru przeszkód. Dlatego od  startujących operatorów wymaga się co najmniej rocznego doświadczenie w pracy na forwarderze.

Zapisy na zawody odbywają poprzez  wysłanie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie: www.up.poznan.pl/mpof (na stronie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zawodów). O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, oraz umieszczenie 150 zł opłaty  wpisowej.

Warto podkreślić, że jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Wydarzenie będzie miało charakter cykliczny, kolejne edycje mistrzostw będą odbywały się zawsze przy okazji targów EKO-LAS. Mistrzostwa Świata Operatorów Forwarderów odbywają się w ramach targów Elmia Wood.  W 2013 r. targi te odbywały się w Jönköping. Uczestniczyło w nich ponad 54 tys. zwiedzających.

Mistrzostwa Europy towarzyszą targom leśnym KWF. Ostatnio targi te odbyły się w2012 r. w  Bopfingen  odwiedziło je ok. 50 tys. osób.
W imieniu organizatorów gorąco zachęcam do uczestnictwa w pierwszych Mistrzostwach Polski Operatorów Forwarderów.
Krzysztof Polowy – koordynator zawodów

Organizatorami Mistrzostw są: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Katedra Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Forex Polska, Arcon Serwis i Profesjonalne Maszyny Leśne.

  • widz

    jedno wielkie matactwo,wygrani byli z gory ustaleni,zawodnikow ktorzy im zagrazali starali sie eliminowac poprzez niejednoznaczne ruszanie zurawiem albo przez dyskwalifikacje,jak zrobili w przypadku jednego zawodnika,bez jednoznacznego okreslenia powodu dyskwalifikacji,pocztkowo powodem bylo niby uderzanie o klunice co ponoc nie mialo skutkowac punktami karnymi,zreszta mam filmik z zawodow na ktorym widac doskonala umiejetnosc i precyzje tego zawodnika,pozniej jak sie okazalo bylo ,ze ponoc zawodnik ten rzucal klody a nie je kladl,ale po obejrzeniu filmu widac ze i to nie jest trafnym oskarzeniem,koncowym powodem dyskwalifikacji bylo zagrozenie uszkodzenia maszyny,tym przeszli samych siebie:)zal ze pierwsze takie zawody w Polsce musialy odbyc sie na podstawie matactwa,zal mi takze zawodnikow z obserwavcji wiem ze dla wiekszosci byly one bardzo wazne i nie pozwolono im sprawiedliwie rywalizowac