Źródło: Patronat medialny

II Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów

W imieniu organizatorów zapraszamy na II Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów – imprezę towarzyszącą tegorocznej edycji Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS w Janowie Lubelskim. Mistrzostwa odbędą się w piątek 2 września 2016 r.

mpof-2016

Uczestnikiem zawodów może być każdy profesjonalny operator forwardera, który wykaże przynajmniej roczne doświadczenie w pracy w charakterze operatora tej maszyny. To wielce widowiskowe i pełne emocji wydarzenie, podczas którego precyzja spotka się z szybkością i sprawnością obsługi maszyn.

Zgłoszenia zawodników do Mistrzostw odbywają się przez formularz zgłoszeniowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względów czasowych nie możemy przyjąć więcej niż 50 zgłoszeń.
Wejście do formularza >>>

Eliminacje rozpoczną się od 8 rano. W eliminacjach zawodnicy zmierzą się z zadaniem polegającym na ułożeniu wieżyczki z 5 klocków o średnicy od ok. 25 do ok. 50 cm i długości ok. 40 cm. Czas ułożenia jest mierzony przez dwóch sędziów. Ośmiu zawodników z najlepszymi czasami przechodzi do finału.

W finale zawodnicy ścigają się ze sobą parami na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Zawody są rozgrywane systemem pucharowym – szybszy przechodzi do następnego etapu. Zwycięzca wyścigu finałowego zostaje Mistrzem Polski Operatorów Forwarderów 2016.

Tu znajdziecie szczegółowy opis eliminacji i biegów finałowych.

Ważne terminy:

22 czerwca – 15 sierpnia 2016 – termin nadsyłania zgłoszeń
do 23 sierpnia 2016 – termin dokonania opłaty wpisowej (zawodnicy zostaną indywidualnie powiadomieni o numerze konta bankowego)
26 sierpnia  2016 – termin opublikowania listy zakwalifikowanych uczestników
2 września 2016 – Mistrzostwa

Szczegółowe informacje o mistrzostwach na stronie: http://www1.up.poznan.pl/mpof/2016/

Organizatorami mistrzostw są: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Katedra Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Forex Polska Sp. z o.o., Arcon Polska Sp. z o.o., Profesjonalne Maszyny Leśne Sprzedaż i Serwis sp. z o.o. oraz Kopa-Kamiński Maszyny Leśne Sp. z o.o.

Dziennik Leśny objął imprezę patronatem medialnym.