Źródło: Ministerstwo Środowiska, Lasy Państwowe

Lasy Państwowe nagrodzone przez UNESCO

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe decyzją Dyrektora Generalnego UNESCO zostało uhonorowane nagrodą Sułtana Qaboos bin Said Al Said za działania na rzecz ochrony środowiska. Wysokość przyznanej nagrody to 35 tysięcy dolarów.

Nagroda zostanie wręczona przedstawicielowi Lasów Państwowych podczas Światowego Forum Naukowego, które odbędzie się pod koniec listopada w Rio de Janeiro.

Nagroda jest przyznawana co dwa lata za wspieranie wysiłków na rzecz ochrony środowiska i za promowanie zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych. Przyznaje ją dyrektor generalny UNESCO w oparciu o rekomendacje jury. Rekomendując Lasy Państwowe jurorzy zwrócili uwagę, że pokazują one jak zrównoważone zarządzanie lasami przynosi korzyści ekologiczne, społeczne oraz ekonomiczne. Docenili także, że głównym celem Lasów Państwowych jest utrzymanie dostępności lasów dla społeczeństwa i zwiększenie jego świadomości ekologicznej.

Nagroda została ufundowana przez sułtana Omanu Kabusa ibn Sa’ida podczas jego wizyty w siedzibie UNESCO w 1989 r. To pierwsza arabska nagroda w dziedzinie ochrony środowiska przyznawana osobom oraz organizacjom z całego świata.