Źródło: Patronat medialny

Mgnienia z Natury – artystyczny duet w Wielkopolskim Centrum Onkologii

Dziennik Leśny obejmuje patronatem medialnym „Mgnienia z Natury” wspólny obraz dwóch twórców Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej i Jerzego Kubackiego. Ludzi związanych z innymi dziedzinami, których połączyło wspólne patrzenie na świat. „Wspólne” nie znaczy wcale takie samo. Wręcz przeciwnie, postawy przenikają się wzajemnie od umiłowania świata przyrody, poprzez jej studiowanie, po dekomponowanie zastanej rzeczywistości. Działanie można nazwać konstrukcją i dekonstrukcją.

mgnienia natury szpital

Kolejnym miejscem ekspozycji jest Szpital. Wystawa zostanie przedstawiona pacjentom, po to aby umilić im czas.
W dniu 24 kwietnia podczas otwarcia o godzinie 14:oo w scenerii Ogrodu Zimowego odbędzie się też recital: Marty Torebko, Izabeli Frąckowiak oraz improwizacje muzyczne Pawła Szumiło.
Duet artystyczny Julia KP i Jerzy Kubacki działa wspólnie od dwóch lat. Twórczość zmienia i rozwija się względem siebie i każda z proponowanych ekspozycji ma inny charakter. Wiele z prac powstaje bezpośrednio w plenerze na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, podczas pleneru na terenie Nadleśnictwa Jarocin – Centrum Zarządzania Łęgami. Powstały też prace inspirowane fotografią przyrodniczą Krzysztofa Tomasiaka z Nadleśnictwa Piwniczna.

Taka propozycja ma na celu promocję terenów leśnych, rekreacyjnych i form spędzania czasu wolnego. Promuje również program LEŚNE PRZEMIANY, który w zarysie ma na celu stworzenie bazy artystyczno-przyrodniczej i rozwój twórczości. Premiera projektu odbyła się w 2012 roku Podczas Jubileuszu Urodzin Ogrodu Botanicznego, w 2013 roku prezentowany na Konferencji MIĘDZY PSYCHOLOGIĄ A SZTUKĄ  oraz w formie warsztatowej dla Liderów Edukacji Leśnej RDLP w Poznaniu.

Leśne Przemiany to przedstawienie form pracy twórczej w czasie wolnym. Program przeznaczony dla rożnych grup w tym model grupy wielopokoleniowej do realizacji w Ośrodkach Leśnych i Przyrodniczo-Edukacyjnych oraz współpracy z Ośrodkami Kultury. Nacisk kładziony jest na powiązanie: wiedzy przyrodniczo-leśnej z rekreacją, sztuki z rzemiosłem a w konsekwencji terapią (arteterapią). Pokaz ma charakter przekrojowy: ukazuje różne formy i metody takiej pracy wraz z przebiegiem i organizacją zajęć…

Partnerem projektu są Lasy Państwowe, które w 2014 roku obchodzą Jubileusz 90-lecia.

link do poprzedniej ekspozycji: http://dzienniklesny.pl/mgnienia-z-natury-artystyczny-duet/