Źródło: Korespondencja

Międzynarodowe Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska

Dziennik Leśny wspiera medialnie najbliższą edycję targów EKO-LAS, która odbędzie się w dniach 4-6 września 2014 roku w Mostkach koło Świebodzina.
Po raz kolejny tysiące profesjonalistów z branży leśnej spotka się na największym wydarzeniu poświęconym tej branży w tej części Europy. Formuła targów, obejmująca demonstracje maszyn pracujących w prawdziwym terenie, przyciąga tłumy zwiedzających i czyni imprezę doskonałym miejscem do prezentacji oferty swoich produktów i usług.

eko_las_logo

CO WARTO ZOBACZYĆ!

EKO LAS 2014

targi_eko_las
Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego
i Ochrony Środowiska – EKO-LAS to największe targi sektora leśnego w Polsce
i jedne z największych w Europie. To doskonała okazja do prezentacji aktualnych trendów, nowoczesnych technologii, nowości produktowych oraz ekologicznych rozwiązań zarówno w gospodarce leśnej, jak i w przemyśle drzewnym. To również idealne miejsce, by spotkać producentów i sprzedawców  maszyn, nawiązać kontakty biznesowe, podpisać lukratywne kontrakty czy wziąć udział w licznych leśnych warsztatach i prelekcjach.

Szczegóły na: www.ekolas.mtp.pl

 

NOWOŚCI targów EkoLas

nowości
Ponad 50 tysięcy m² powierzchni wystawienniczej, to demonstracja produktów ok. 130 firm branży drzewno leśnej z polski i zagranicy. Wśród nich będzie można zobaczyć wiele nowości, między innymi: Harwester Skorpion firmy Ponsse, wielozadaniowe symulatory służące do manualnego opanowania układu sterowania harwestera, rozdrabniarko – kruszarkę serii MJH – 241 DTG, Harvester trzebieżowo-zrębowy Nisula N5 i wiele innych.

Szczegóły na: www.ekolas.mtp.pl

 

114 Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego

Decyzją władz Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Zielonej Górze oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze 114 Zjazd PTL odbędzie się podczas XIII edycji targów Eko Las. Temat przewodni sesji naukowej PTL, to Perspektywy Rozwoju Techniki Leśnej.

Szczegóły na: www.ekolas.mtp.pl

 

FORUM LEŚNE „Człowiek – Las – Drewno”

forum_leśne
Już po raz siódmy towarzyszyć będzie targom EkoLas. Forum to platforma wymiany doświadczeń i wiedzy dla osób związanych
z leśnictwem, sektorem usług dla leśnictwa
i kadry zarządzającej. Podczas tegorocznej edycji Forum zostaną poruszone tematy związane
z organizacyjnymi aspektami pracy w lesie
i obrocie surowcem drzewnym. Do wystąpień zaproszono wybitne jednostki, które
o leśnictwie wiedzą prawie wszystko, dlatego śmiało możemy stwierdzić, że każdy wyjdzie ze spotkania usatysfakcjonowany.

Szczegóły na: www.ekolas.mtp.pl

 

I MISTRZOSTWA POLSKI OPERATORÓW FORWARDERÓW

image007
To wielce widowiskowe i pełne emocji wydarzenie, podczas którego precyzja spotka się z szybkością i sprawnością obsługi maszyn.
Z inicjatywy poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w ramach targów Eko Las odbędą się I Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów. Zawody skierowane są do profesjonalnych forwardzistów. Zawodnicy zmierzą się z zadaniem polegającym na załadunku kłód drewna o długości ok. 5 m i średnicy ok. 30 cm do przestrzeni ładownej maszyny.

Szczegóły na: