Źródło: Patronat Medialny

Mikroświat grzybów – wystawa fotografii Piotra Łakomego

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zaprasza na wystawę fotografii Piotra Łakomego pt. „Mikroświat grzybów”.

Termin: 2 do 30 października 2015. Miejsce: Poznań, ul. Wojska Polskiego 71 C Kolegium Cieszkowskich. Godz. 8.00 – 19.00. Wstęp wolny.

plakat_mikroświat

Przedstawione na wystawie zdjęcia, to zbiór fotografii, które powstawały przez szereg lat podczas prac związanych z identyfikacją grzybów, sprawców chorób, a także podczas przygotowywania kolekcji dydaktycznej do nauki takich przedmiotów jak Fitopatologia leśna czy Diagnostyka chorób drzew leśnych lub z chęci poszerzania wiedzy na temat diagnozowania objawów chorobowych i przyczyn ich powstawania.

mikroswiat_grzybow01

Na pojawienie się niektórych okazów prezentowanych na zdjęciach Autor czekał od kilku tygodni do kilka miesięcy od momentu przyniesienia prób porażonego materiału roślinnego do laboratorium Katedry Fitopatologii Leśnej, i stworzenia optymalnych warunków rozwojowych dla tych grzybów. Spośród kilkuset zdjęć wykonanych przy pomocy binokularu Zeiss Discovery V8, w maksymalnie 80-cio krotnym powiększeniu, sprzężonym aparatem Zeiss Infinity o rozdzielczości 21Mb, przy pomocy programu Deltapix prezentowane jest 16 wybranych przez Autora.

mikroswiat_grzybow02

Portal Dziennik Leśny, objął wystawę patronatem medialnym .