Na grobach leśników we Lwowie « Dziennik Leśny

Źródło: Lasy Państwowe, autor: Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Na grobach leśników we Lwowie

21-22 października 10-osobowa delegacja leśników z terenu RDLP w Krośnie przebywała z wizytą na Ukrainie. Efektem wyjazdu była m.in. inwentaryzacja grobów leśników na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

W pierwszym dniu pobytu leśnicy spotkali się we Lwowie z przedstawicielami lwowskiej dyrekcji lasów Ukrainy. Potem uprzątnęli groby kilkunastu leśników na Cmentarzu Łyczakowskim. W następnym dniu spotkali się z delegacją leśników ukraińskich z Nadleśnictwa Rawa Ruska.

Wyjazd do Lwowa zorganizował krośnieński oddział Polskiego Towarzystwa Leśnego. Oprócz leśników krośnieńskiej RDLP, uczestniczyła w wyjeździe również Małgorzata Kazimierczak z Nadleśnictwa Chojnów. Uporządkowano groby, w których spoczywają szczątki 18 ludzi lasu, w tym działaczy: Galicyjskiego Towarzystwa Leśnego, profesorów Wyższej Szkoły Lasowej we Lwowie i Wydziału Lasowego Politechniki Lwowskiej.

Wkrótce zostanie opublikowany wykaz grobów leśników na Cmentarzu Łyczakowskim wraz z ich dokładną lokalizacją.

Bardzo interesujące było spotkanie z leśnikami z Ukrainy, którzy również wzięli udział w pracach na cmentarzu. Podczas wizyty w Nadleśnictwie Rawa Ruska członkowie PTL poznali działalność biura nadleśnictwa, złożyli też wizytę w lesie medialnym, który został posadzony w 2007 roku, jako „bliźniak” lasu medialnego z Nadleśnictwa Bircza.