Źródło: Patronat medialny

Nie jem palmowego – chronię orangutany

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz  Wydziałem Nauk o Żywności i Żywieniu  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu  rozpoczynają akcję informacyjną  „Nie jem palmowego – chronię orangutany”.

nie-jem-palmowego

Celem akcji jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat negatywnego wpływu na zdrowie człowieka utwardzonych kwasów tłuszczonych oraz globalnych zmian środowiska powodowanych przez zastępowanie lasów tropikalnych plantacjami oleju palmowego.

Olej palmowy jest częstym składnikiem produktów żywnościowych takich jak: margaryna, wyroby mleczne, czekolada, chipsy, batony, pieczywo, mrożona pizza, lody, zupy instant, sosy i gotowe dania. Praktycznie, to bardzo trudno jest zrobić zakupy spożywcze, aby uniknąć tego składnika. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że spożywanie oleju palmowego (w formie utwardzonej, w jakiej występuje w produktach spożywczych) nie tylko niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, ale przede wszystkim, że jego produkcja jest powodem wylesiania milionów hektarów lasów tropikalnych.

Robiąc codzienne zakupy, może warto rozważyć wybieranie produktów nie zawierających w swoim składzie oleju palmowego. W ten sposób nie tylko chronimy swoje zdrowie, ale także nie przyczyniamy się do niszczenia lasów tropikalnych.

Zapraszamy na stronę up.poznan.pl/ orangutany