Od 1 maja można będzie legalnie biwakować w lesie państwowym

Rewelacyjna wiadomość dla osób lubiących spędzać wolny czas biwakując na łonie przyrody.
Od 1 maja na terenie każdego nadleśnictwa wyznaczony zostanie teren o powierzchni około 1500 ha, na którym dozwolone będzie nocowanie w lesie.

Bushcraft_fot_R_Sz010

Uruchomiony 21 listopada 2019 roku program pilotażowy, zezwalający na legalne uprawianie  bushcraftu i survivalu  na wyznaczonych do tego celu 46 obszarach leśnych okazał się sukcesem.

Leśnicy analizując ponad roczny pilotaż nabrali zaufania do społeczności „leśnych łazików” i właśnie poszerzają go o program „Zanocuj w lesie”.

Gospodarujące na około 30 % powierzchni kraju Lasy Państwowe udostępnią dodatkowo 429 lokalizacji, na których z pewnymi obostrzeniami można będzie zgodnie z prawem nocować w lesie.

Program ten jest ważny dla około 40 tysięcznej rzeszy ludzi, którzy dotychczas musieli łamać przepisy uprawiając swoje hobby.

Legalne biwakowanie nadal pozbawione będzie możliwości rozpalania ognia, niszczenia ściółki leśnej, pozyskiwania gałęzi, będzie trzeba zwrócić uwagę na inne obostrzenia wynikające z ustawy o lasach .

Regulamin korzystania z obszarów objętych Programem „Zanocuj w lesie” >>>

Informację o nowym podejściu Lasów Państwowych do korzystania z zasobów leśnych przekazuję dalej z podwójną przyjemnością, bowiem od blisko 30 lat osobiście należę do grupy osób włóczących się po lasach.

Lasy Państwowe – dziękujemy!

Leśna włóczęga, galeria z prywatnego archiwum