Trzy Sztuki w Antarktyce - fot. Bartosz_Stróżyński (5)z

Źródło: Korespondencja, Krzysztof Łapka

Artystyczna wyprawa na krańce świata – Trzy Sztuki w Antarktyce – wystawa fotografii Bartosza Stróżyńskiego

Galeria Fotografii DeKa i Galeria Drugiego Planu

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222 www.dkchwalowice.pl

 

TrzySztukiwAntarktyce

- wystawa fotografii Bartosza Stróżyńskiego.

Wernisaż z udziałem autora w sobotę 7 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00.

Wstęp wolny.

 

Trzy Sztuki w Antarktyce - fot. Bartosz_Stróżyński
Trzy Sztuki w Antarktyce – fot. Bartosz_Stróżyński

Wystawa towarzyszy Rybnickiemu Festiwalowi Podróżników KARAWANA

- Rybnik 7-8 kwietnia 2018 r. www.facebook.com/festiwal.karawana.

Wystawa czynna od 7 do 24 kwietnia 2018 r.

Sztuka jest jak dzika przyroda, nieprzewidywalna, nie zna granic i jest nieskończonym źródłem inspiracjiJestem dumny, że mogę w tak wybornym towarzystwie zdobywać nieodkryte dotąd artystycznie przylądki ludzkiej wrażliwości.

Bartosz Stróżyński

 

Artystyczna wyprawa na krańce świata.

Trzy Sztuki w Antarktyce - fot. Bartosz_Stróżyński
Trzy Sztuki w Antarktyce – fot. Bartosz_Stróżyński

Trzy Sztuki w Antarktyce – bezprecedensowe przedsięwzięcie w polskiej kulturze, sztuce i świecie mediów. Pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki. W lutym 2017 r. zespół trzech sztuk: Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy, Bartosz Stróżyński, Rafał Kolikow, Artur Homan, Ksawery Zylber, Jacek Hawrylczak i Paweł Drozd, popłynęli jachtem żaglowym Selma Expeditions do Antarktyki. Uczestnicy rejsu, inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzyli się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii. Adam Nowak napisał podczas rejsu nowy utwór inspirowany wyprawą i wykonał go podczas wyjątkowego antarktycznego koncertu na końcu świata. Był to pierwszy w historii koncert polskiego artysty w Antarktyce. W dziedzinie fotografii, efektem wyprawy jest wystawa fotograficzna Bartosza Stróżyńskiego, dla którego była to już czwarta wizyta fotograficzno-filmowa w Antarktyce. Tym razem skoncentrował się on przede wszystkim na pięknie i przemijaniu gór lodowych. Ze zdjęć filmowych zrealizowanych podczas rejsu powstaje film dokumentalny, a ostatnim akordem przedsięwzięcia będzie książka, która przedstawi całą historię projektu „Trzy Sztuki w Antarktyce”. O wszystkim co najciekawsze wydarzyło się podczas wyprawy Trzech Sztuk w Antarktyce opowie podczas wernisażu ale także w swojej festiwalowej prelekcji Bartosz Stróżyński – pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia.

Strona: www.3sztuki.pl.

 

Trzy Sztuki w Antarktyce - fot. Bartosz_Stróżyński
Trzy Sztuki w Antarktyce – fot. Bartosz_Stróżyński

Bartosz Stróżyński – fotograf i filmowiec podwodny, kompozytor, autor tekstów, producent projektów multimedialnych. Autor książki pt. „AntArktyka. Podwodne zauroczenie”(National Geographic 2014 r.). Pomysłodawca i producent przedsięwziecia Trzy Sztuki w Antraktyce. Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach fotograficznych, między innymi w International Photography Awards, Por el Planeta Competition, GDT European Wildlife Photographer of the Year i Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic. Uczestnik licznych wypraw fotograficznych, między innymi Elysium – Shackleton’s Antarctic Visual Epic. Zafascynowany Arktyką i Antarktyką. Specjalizuje się w fotografii zimowej, fotografii wodnych ssaków, fotografii podwodnej gadów oraz fotografii podwodnej rzek. Autor artykułów o nurkowaniu i fotografii podwodnej publikowanych w kraju i za granicą. Jego prace pojawiają się w wielu prestiżowych magazynach, między innymi w Magazyn National Geographic, Miesięcznik Fotograficzny Foto, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver. Strona: www.fimufo.pl.

Trzy Sztuki w Antarktyce - fot. Bartosz_Stróżyński
Trzy Sztuki w Antarktyce – fot. Bartosz_Stróżyński