encyklopedia ptaków Matysiak

Ilustrowana encyklopedia ptaków Polski

Grono miłośników ptaków i chętnych do ich obserwacji rośnie, a wraz z zainteresowaniem rośnie zapotrzebowanie na wiedzę o nich- jaki to gatunek, jak się nazywa, czym się charakteryzuje, gdzie można go spotkać, jak mieszka, jak się rozmnaża i wiele innych.

Książek o ptakach na rynku jest wiele. Informacji w Internecie też. Ale ta jest absolutnie wyjątkowa.

encyklopedia ptaków

ILUSTROWANA ENCYKLOPEDIA PTAKÓW POLSKI

Michał Radziszewski i Mateusz Matysiak

Encyklopedia została wydana przez Dom Wydawniczy PWN Sp. z o.o, jest to trzecie  wydanie .

Kiedy ją wzięłam do ręki, to pierwsze moje słowa były: „Jaka wielka !! Potem szybko przewertowałam kartki – piękne zdjęcia ! dzięki temu, że książka ma duży rozmiar zdjęcia robią niesamowite wrażenie.

Autorami encyklopedii są doświadczeni ornitolodzy, zajmujący się obserwacją i badaniem ptaków w ich naturalnym środowisku: Michał Radziszewski, Mateusz Matysiak, Antoni Marczewski i Michał Manikowski.

Zaraz po jej otrzymaniu cały wieczór spędziłam na jej przeglądaniu, bo jak weźmie się ją w ręce,  to same przewracają kartkę za kartką. Na pewno często będę do niej zaglądać, bo jest skarbnicą wiedzy. Autorem większości zdjęć jest Mateusz Matysiak, ale znajdziemy także zdjęcia innych fotografów. Są one starannie dobrane i wkomponowane w tekst, co robi wspaniałe wrażenie.

Bardzo zaintrygował i ucieszył mnie spis treści:

Na charakterystykę każdego gatunku składają się zdjęcia, krótki opis, występowanie, wygląd zewnętrzny, tryb życia, rozród, zagrożenia i ochrona, obserwacje w terenie- gdzie można ich szukać.

Ogromną zaletą tej książki jest układ – czytelny, systematyczny co widać na poniższych zdjęciach.

 

Wiedza zawarta w tej encyklopedii jest aktualna, w pełni kompletna. Widać, że autorzy wykonali ogromną pracę gromadząc, selekcjonując i wybierając informacje. Tę encyklopedię powinien mieć każdy kto kocha, chce poznać i lepiej zrozumieć te cudowne stworzenia jakimi są ptaki.

Encyklopedię można zamowić:

wysyłając zamowienie bezpośrednio na adres matysiak@aos.com.pl - jest możliwość otrzymania autografu lub dedykacji

lub: autorska galeria Allegro

Polecam linki:

www.birdwatching.pl

mateuszmatysiak.pl

Mateusz Matysiak – Polish Bird Photos

Ilustrowana encyklopedia ptaków Polski