Tadeusz Baraniecki odbiera nagrodę

Innsbruck Nature Film Festival – sukces Tadeusza Baranieckiego

W dniach 15-18 października 2013 r. w pięknych alpejskich okolicznościach, w stolicy Tyrolu (Austria) odbył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych „Innsbruck Nature Film Festival”. Miejscem festiwalowym było Leokino Innsbruck.

Na festiwal nadesłano filmy z 27 państw. Oceniane one był w trzech kategoriach: profesjonaliści, amatorzy i młodzież. Wśród konkursowych pokazów zaprezentowany został jeden (tylko) film z Polski – Tadeusza Baranieckiego pt. „Kolorowe piórka” w kategorii młodzieżowej (do 21 lat) i odniósł ogromny sukces, ponieważ został najwyżej oceniony przez jury. Nie jest to pierwszy sukces tego młodego filmowca, ale pierwszy zagraniczny.

W jury zasiadali znakomici specjaliści przyrodnicy i producenci filmów: Rita Schlamberger – producentka filmów i projektów przyrodniczych, Christian Berger – scenarzysta, reżyser, producent filmowy, Katja Trippel odpowiedzialna za „360 ° Raportu GEO” w Arte, oraz John Kostenzer – twórca i organizator Innsbruck Nature Film Festival. W kategorii młodzieżowej był jeszcze jeden juror – internauci, którzy oddawali swoje głosy online.

Tematyka zaprezentowanych filmów była bardzo różnorodna, również czas ich trwania był różny od 2-3 min do godziny. Na uwagę zasługuje frekwencja – Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów Innsbrucka.

Gratulujemy Tadeuszowi i czekamy na kolejne jego filmy i sukcesy.

Więcej informacji i relację z Innsbruck Nature Film Festival można znaleźć na stronie festiwalu http://www.inff.eu

Otwarcie festiwalu

Ceremonia rozdania nagród

Kolorowe piórka – nagrodzony film Tadeusza Baranieckiego

Strona Tadeusza Baranieckiego

 

Kilka zdjęć (źródło: www.inff.eu)