IMG_4842

Źródło: Patronat medialny

IV Plener w Czeszewie pod hasłem: „Zwierzę” – lipiec 2016

Od 4 lat na terenie Rezerwatu przyrody Czeszewski Las odbywają się w lipcu plenery plastyczne.  Malowniczy krajobraz łąk i naturalnego lasu zasilają wody Warty i Lutyni. To właśnie tam pod wieloma interpretacjami twórczymi, grupa zapalonych artystów z dala od zgiełku cywilizacyjnego pragnie sprostać  jego wyzwaniom. Powstają obrazy,  szkice rysunkowe, małe formy rzeźbiarskie i obiekty.  Łączy je chęć „bycia, bliżej natury”.

czeszewo poplenerowa

W lipcu 2016 roku odbył się plener pod hasłem: „Zwierzę”. Edycja skierowana była dla uczestników Pracowni Plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach i artystów zaprzyjaźnionych.  Zebrała się grupa dorosłych i dzieci. Ich wspólne zmagania artystyczne możemy zobaczyć na wystawach poplenerowych.
Uroczyste otwarcie pleneru miało miejsce w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie. Towarzyszył mu wernisaż komornickiej artystki tworzącej z traw Doroty Zbroszko. Artyści mieli możliwość skorzystania ze spotkań edukacyjnych prowadzonych przez podleśniczego Marka Dobroczyńskiego z Leśnictwa Czeszewo. Nadleśnictwo Jarocin. Lasy Państwowe.  Zorganizowano wyjazd do Muzeum Narodowego im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie i spacer do kościoła w Czeszewie.
Malowano na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie, terenie rezerwatu, Gospodarstwa Agroturystycznego „U Leny”. Wieczory urozmaiciły warsztaty małej formy rzeźbiarskiej oraz prezentacja wyrobów jubilerskich Danuty Przydanek .

Udział wzięli:
Marta A. Bielawska
Michalina Bielawska
Iwona Bis
Dorota Budzich
Bogusława Chmielewska
Angelika Krygier
Krzysztof Mankiewicz
Urszula Nieborak
Aleksander Olszak
Elżbieta Olszak
Magdalena Olszak
Barbara Piotrowska
Danuta Przydanek
Martyna Rzepecka
Beata Staszczyk
Domicela Tomczak
Kurator:  Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

Prace malarskie powstały na materiałach Przedsiębiorstwa Sklejka Orzechowo S.A.
Plener odbywa się w ramach programu edukacyjnego: „Leśne przemiany” autorstwa Julii Kaczmarczyk – Piotrowskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach.

Partnerzy projektu:  Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Lasy Państwowe, Sklejka Orzechowo S.A.
Patronat: Ośrodek Edukacji Leśnej w Czeszewie, Radio Września, Centrum Promocji Ekorozwoju, Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie, Dziennik Leśny, Nasz Głos Poznański, Świetlica Edukacyjna Pronatura, Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, TV Wielkopolska, Drużyna Szpiku, Ekologiczne Stowarzyszenie Środowisk Twórczych ekoart.
Foto: Archiwum Artystów Pleneru w Czeszewie 2016
link na fb:

https://www.facebook.com/events/1012290992154430/

RADIO WRZEŚNIA:

http://radio-wrzesnia.pl/2016/07/13/zwierze-inspiracja-malarzy/

TV WIELKOPOLSKA: http://tvwielkopolska.pl/index.php/poznan-aktualosci/wrzenia/18764-czeszewo-podsumowanie-pleneru
W 2017 roku odbędzie się V Jubileuszowy Plener w Czeszewie pod hasłem: „Łąka”.
ZAPRASZAMY!
Opr.: JKP GOK (K)