Plener_CZESZEWO_2019020

Źródło: korespondencja, Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

„Motyle w malarstwie i sztuce ziemi”

Wystawa w Roztoce Ryterskiej w ramach 160 rocznicy urodzin Teodora Axentowicza.
Roztoka Ryterska 31, Rytro. 5.02- 30.09.2020

cz19RYTRO

W lipcu 2019 rezerwat przyrody stał się już po raz siódmy planem do twórczych zmagań grupy artystów. W Centrum Zarządzania Łęgami w Wielkopolsce spotykali się miłośnicy sztuki aby przez kilka dni zaangażować się w dialog z naturą. Plener miał charakter szkoleniowy w imię zasad zrównoważonego rozwoju i skupił środowisko pedagogiczno-policyjno-leśne. Honorowy patronat przyjęła Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6 W Poznaniu Aleksandra Warkocka. Plener towarzyszył II Festiwalowi pt.; „Bliżej Natury”. Wystawa zorganizowana w Roztoce Ryterskiej to efekt wieloletniej współpracy, dzięki której pokłosia plenerów możemy oglądać nie tylko w Wielkopolsce.

Udział wzięli:

Małgorzata Brzozowska – Nowak

Lidia Cieśla – Bąkiewicz

Lucyna Cybula

Anna Drzażdżyńska

Hanna Grześkowiak

Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

Anna Matłoka

Joanna Niebudek

Danuta Starosta

Katarzyna Stronczyńska

Malwina Stronczyńska

Gościnnie : Marta A. BielawskaWarsztaty poprowadzili: Marek Dobroczyński w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej i regionalnej, Rafał Śniegocki opowiadał i pokazywał bogatą kolekcję motyli z różnych stron świata, opatrzoną licznym komentarzem. W zakresie koordynacji półkul mózgowych i wyrazu artystycznego oraz improwizacji jako metody twórczej opowiadała Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, Małgorzata Brzozowska – Nowak przybliżyła metody pracy warsztatowej charakterystyczne do laserunku i impastu. Uczestnicy tworzyli głównie metodą kredki akwarelowej na papierze wodnym. Udział wzięli także w warsztatach z projektowania biżuterii w masie plastycznej, metodą rytu i odcisku naturalnego. Licznych wyprawach na teren rezerwatu i wycieczce do Pyzdr oraz Borzykowa i leśniczówki w Bugaju gdzie mieści się restauracja w murach starego zamku (gmina Miłosław).

W 2020 kolejny plener decyzją uczestników odbędzie się pod tytułem: „Drzewa”.

Media o nas:

https://www.rzezba-oronsko.pl/?aktualnosci,1412,projekt:_plener_czeszewo_2019_

https://radio-wrzesnia.pl/motyle-wyladowaly-na-pracach-uczestnikow-pleneru-galeria/

http://www.poznan.lasy.gov.pl/wydarzenia/-/asset_publisher/1M8a/content/-motyle-vii-plener-artystyczny-w-osodku-edukacji-lesnej-w-czeszewie

FB: https://www.facebook.com/events/426773284602580/

Projekt realizowany w zakresie programu edukacyjnego pt.: „Leśne Przemiany”. Wystawa składa się z 40 prac wykonanych w technice akwareli.

Galeria zdjęć >>>