wystawaDJG8

Źródło: Korespondencja: Jolanta Węgiel

PODRÓŻE NIEUDACZNIKA – NOWA KSIĄŻKA PROF. D.J. GWIAZDOWICZA

Prof. D.J. Gwiazdowicz jest autorem bądź współautorem ponad 360 publikacji w 20 krajach, to jednak „Podróże nieudacznika” są jego pierwszą książką podróżniczą, czyli niejako debiutem w takiej formie wypowiedzi literackiej.

wystawaDJG4

Czas wielkich odkryć i dzielnych podróżników dobiegł końca, a w jego miejsce coraz dynamiczniej rozwija się turystyka podróżnicza stawiająca wyzwania każdemu z osobna. To nasze indywidualne predyspozycje i marzenia decydują o tym, że każdy z osobna, a więc nawet tytułowy „nieudacznik”, może poznawać świat po swojemu. Autor wybrał i opisał ponad 30 zakątków na całym świecie, kierując się różnorodnością przyrodniczą, kulturową oraz swoimi przygodami i wrażeniami. Czytelnik przemieszcza się od ubogiej pustyni do przebogatych lasów tropikalnych, od mroźnej Arktyki po słoneczne antypody. A gdy skończy czytać, z pewnością rozpocznie planowanie swojej własnej wyprawy w poszukiwaniu tego, co mu nieznane. W tym kontekście trudno nie zgodzić się z prof. D.J. Gwiazdowiczem, który uważa, że takie wyjazdy są wyśmienitym sposobem poznawania i lepszego rozumienia nie tylko świata, ale i samego siebie.

Gorąco polecamy, bo to wyjątkowa książka pełna pasji i pozytywnej energii!

wystawaDJG10

Choć prof. D.J. Gwiazdowicz jest autorem bądź współautorem ponad 360 publikacji w 20 krajach, to jest to jego pierwsza książka podróżnicza, czyli niejako debiut w takiej formie wypowiedzi literackiej.