plakat_ok

Źródło: Korespondencja: Jolanta Węgiel

PODRÓŻE NIEUDACZNIKA WYSTAWA FOTOGRAFICZNA PROF. D.J. GWIAZDOWICZA

W dniu 8 listopada 2016 roku w Collegium Cieszkowskich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (ul. Wojska Polskiego 71c) o godzinie 17.00, nastąpi otwarcie wystawy fotografii podróżniczej prof. dr. hab. D.J. Gwiazdowicza pt. „Podróże nieudacznika”. Wystawa ta została zainspirowana książką tego samego autora, pod tym samym tytułem, która ukazała się na początku listopada.

plakat_ok

Czas wielkich odkryć i dzielnych podróżników dobiegł końca, a w jego miejsce coraz dynamiczniej rozwija się turystyka podróżnicza stawiająca wyzwania każdemu z osobna. To nasze indywidualne predyspozycje i marzenia decydują o tym, że każdy z osobna, a więc nawet tytułowy „nieudacznik”, może poznawać świat po swojemu. Na wystawie prezentowanych jest kilkanaście zakątków na całym świecie, wyróżniających się bogactwem przyrodniczym, kulturowym oraz urokiem lokalnych społeczności. Widz przemieszcza się od ubogiej pustyni do przebogatych lasów tropikalnych, od mroźnej Arktyki po słoneczne antypody.

Organizatorem wystawy która potrwa do 11 grudnia 2016 roku jest Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Gorąco polecamy, bo to wystawa pełna pasji i pozytywnej energii!