Tomasz Szwed

Tomasz Szwed

Tomasz Szwed to bardzo ciekawa osobowość, o bogatej biografii, ciągle zaskakujący czymś nowym.

Przede wszystkim jest cenionym twórcą piosenki autorskiej – komponuje muzykę i śpiewa piosenki do własnej poezji, ale nie tylko. Przez wiele lat był jednym z najbardziej znanych piosenkarzy country i bluegrass w Polsce, związanym z festiwalem Piknik Country w Mrągowie od początku jego istnienia – od 1983 r. oraz z innymi festiwalami tej muzyki w Polsce. Wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego polskiego wykonawcy country. Od pewnego czasu śpiewa również inne gatunki muzyki – np. bluesa. Jego poezja jest nastrojowa, refleksyjna i opowiada o zwykłym, codziennym życiu – sam twierdzi, że zajmuje się „waloryzacją estetyczną codzienności”.

Śpiewanie to nie jedyne jego zajęcie. Jest również psychoterapeutą. Studiował w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie, W Indiach poznawał wschodnie systemy leczenia i medytacji. Prowadzi terapie indywidualne, grupy psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe dla twórców. Jest członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” Ewy Błaszczyk w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Brał również udział w szkoleniach w Polsce i Anglii dotyczących rozwiązywania konfliktów i pracy z grupami.

Tomek jest bardzo mocno związany a lasem, przesiąknięty lasem. Wychował sie w lesie – jego ojciec był nadleśniczym a wakacje spędza w Borach Tucholskich. Od dzieciństwa miał dobry kontakt ze zwierzętami – tymi udomowionymi (hodował np. konie) jak i dzikimi. Efektem tego zamiłowania do przyrody, do lasu są książeczki dla dzieci:

 

Tomasz Szwed – poezja

Więcej informacji o Tomaszu znajduje się na jego autorskiej stronie: www.t-szwed.pl

Zachęcam również do czytania blooga: www.tomekszwed.bloog.pl

Piosenki Tomasza Szweda