nietoperze_wystawa

Źródło: Patronat medialny

Wystawa fotograficzna „Nocni Łowcy”

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Nietoperzy serdecznie zaprasza na autorską wystawę fotograficzną Maurycego Ignaczaka pt. „Nocni Łowcy”. Wystawa ukazuje fotografię  krajowych gatunków nietoperzy uchwyconych w locie.

Choć nietoperze są drugim, po gryzoniach, rzędem ssaków na świecie to jednak wciąż o nich wiemy niewiele. Sporo osób obserwowało je w letni wieczór na tle nieba, a jednak tylko nieliczni mieli okazję przyjrzeć im się z bliska. Dzięki prezentowanym na wystawie zdjęciom mamy okazję zobaczyć te ssaki w ich naturalnym środowisku.

Wystawę będzie można oglądać tylko przez dwa tygodnie (14-26 kwietnia 2015 r.) na terenie Kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 71 C, Kolegium Cieszkowskie Stare w godz. 8.00 -20.00. Wstęp wolny.

nietoperze_wystawa

23 kwietnia w D.S „Przylesie”, Poznań, ul. Wojska Polskiego 85, odbędzie się prelekcja Maurycego Ignaczaka pt. „Nietoperze Polski” . Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Maurycy Ignaczak, absolwent Policealnego Studium Leśnego w Porażynie, studiował na Wydziale Leśnym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zajmuje się badaniem i ochroną nietoperzy od ponad 20 lat. Między innymi prowadzi badania jesiennego rojenia, oraz hibernacji nietoperzy w jednym z największych stanowisk tych ssaków w Polsce w Jaskini Szachownica.

Fotografią interesuje się od początku swojej przygody z nietoperzami. W ciągu ostatnich lat udoskonalił warsztat oraz metodykę fotografowania nietoperzy w locie. Tego typu zdjęcia pokazują prawdziwą naturę tych zwierząt. Wszystkie prezentowane fotografie zostały wykonane w naturalnym środowisku bytowania gatunków chronionych na podstawie zezwoleń GDOŚ oraz RDOŚ w Katowicach.

Dziennik Leśny objął wystawę patronatem medialnym.