Źródło: Patronat medialny

Plener artystyczny „Łąka” zakończony

Od 10 do 13 lipca 2017 trwał V plener artystyczny artystów związanych z pracownią plastyczną Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach oraz sympatyków i zaprzyjaźnionych twórców.  Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Łąka”.  W wydarzeniu udział wzięło 22 pasjonatów sztuk plastycznych.

c108

Twórcy pracowali na terenie rezerwatu przyrody – Czeszewski Las, Centrum Zarządzania Łęgami, Nadleśnictwa Jarocin, Lasy Państwowe,  na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „U Leny” w Orzechowie.  Prace plastyczne powstawały w technice kredki akwarelowej. Nie zbrakło warsztatów podczas których rozwijano takie umiejętności jak opracowanie formy rzeźbiarskiej w płaskorzeźbie i zastosowania mas plastycznych do wytwarzania wzorów w formie wklęsłej i wypukłej.

Zajęcia poprowadziły Julia Kaczmarczyk-Piotrowska – kurator i pomysłodawca pleneru oraz Jolanta Marciniak – uczestniczka zajęć pracowni plastycznej „Manufaktura” w Komornikach.

Plener posiada otwartą formułę i zaadresowany jest do szerokiego grona odbiorców sztuki : dorosłych i dzieci pod egidą projektu edukacyjnego pt.: „Leśne Przemiany”.  Tegoroczni uczestnicy przyjechali z Komornik, Gdańska, Wrześni, Brzegu  oraz z okolicznych miejscowości.  Na zakończenie  ogłoszono temat kolejnej VI edycji, która odbędzie się pod hasłem: „Rzeka”.

Od połowy lipca urok czeszewskiej łąki możemy podziwiać na pierwszej wystawie poplenerowej w Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie, ul. Szkolna 29, Orzechowo.  W kolejnych miesiącach wystawa będzie krążyć po kraju i trafi do zaprzyjaźnionych ośrodków edukacyjnych i kulturalnych min.  Ośrodka Edukacji Leśnej LKP Lasy Beskidu Sądeckiego w Roztoce Ryterskiej. Nadleśnictwo Piwniczna, Lasy Państwowe.

Udział wzięli:
Grupa zielona:  „U Leny”
Lucyna Cybula
Marianna Grabowska
Jakub Głębocki
Julia Kaczmarczyk-Piotrowska
Wanda Małecka
Jolanta Marciniak
Krzysztof Marciniak
Iwona Mikołajczyk
Agnieszka Orłowska
Beata Staszczyk
Katarzyna Stronczyńska
Anna Szulczewska

Grupa żółta: lokalna
Anna Drzażdżyńska
Marta Mrozińska – Pawlak
Danuta Przybylska
Maria Synowiec

Grupa biała: mobile
Marta A. Bielawska
Michalina Bielawska
Małgorzata Izydorek
Olga Izydorek
Dorota Majchrzak
Julia Majchrzak

Głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach,  współorganizatorami: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Lasy Państwowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć >>>  Foto: archiwum artystów, opr.: JKP (GOK K).