Źródło: Patronat medialny

V Targi Myśliwskie – 4-5 października 2014

Dziennik Leśny objął patronatem medialnym V TARGI MYŚLIWSKIE, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 4-5 października 2014 roku.

Patronatem Honorowym przedsięwzięcie objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek. W tym roku do organizacji święta myśliwych włączył się także Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Targi Myśliwskie w Bydgoszczy to jedyne przedsięwzięcie o szeroko pojętej tematyce myśliwskiej, wędkarskiej, jeździeckiej i leśnej w północnej Polsce, którego celem jest uświadomienie niezwykle ważnej roli ekologii ze szczególnym naciskiem na zagadnienia związane z właściwym wizerunkiem łowiectwa w społeczeństwie. Media, z którymi współpracujemy, na wszystkich płaszczyznach promują Targi Myśliwskie w Bydgoszczy, nie szczędząc ciepłych opinii związanych z naszym przedsięwzięciem. Informacje o Targach ukazują się w regionalnych stacjach i branżowych programach telewizyjnych i radiowych, czasopismach dla leśników (m.in. Lasy Polskie), magazynach dla myśliwych i znawców broni (Zachodni Poradnik Łowiecki, Nemrod, Sezon) oraz na licznych portalach internetowych.

Od pięciu lat Targi Myśliwskie, zlokalizowane w przepięknej scenerii Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” gromadzą coraz większą grupę firm związanych z ich tematyką oraz coraz liczniejszą grupę odwiedzających. Każdego roku Targi odwiedza ponad 10.000 osób. W poprzednich latach Targi odwiedził m.in. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Swoją ofertę przedstawiają nie tylko firmy i wytwórcy z całego kraju. Coraz chętniej do Bydgoszczy przyjeżdżają reprezentanci firm z Europy, a tegorocznym gościem specjalnym będą przedstawiciele farmy z Namibii. Wśród gości znajdujemy nie tylko myśliwych i leśników ale także miłośników ekologii, łowiectwa, kuchni myśliwskiej, kultury i tradycji myśliwskiej. Jest także liczna grupa młodych ludzi ze szkół współpracujących z Zarządem Bydgoskiego Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w ramach Programu Edukacji Ekologiczno-Łowieckiej „Myśliwi dzieciom – dzieci zwierzętom”. Targi Myśliwskie to nie tylko prezentacja oferty firm związanych z tematyką Targów, ale także przeprowadzane przez przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz okolicznych nadleśnictw liczne prelekcje, wykłady, porady, pokazy, których celem jest umożliwienie zdobywania wiedzy w praktyce, kształtowanie właściwych postaw, wartości i przekonań proekologicznych. Podczas Targów Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, we współpracy z przedstawicielami Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi organizują liczne konkursy dla odwiedzających o tematyce ekologicznej i leśnej, a także propagują w każdym swoim działaniu poszanowanie przyrody, której małym elementem jest człowiek. Tradycyjnie jak co roku, Targom towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. pokazy jazdy konnej, prezentacja psów myśliwskich oraz bieg św. Huberta.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.expobydgoszcz.pl.

Tegoroczna edycja Targów Myśliwskich jest edycją jubileuszową. Impreza już na stałe wpisała się  w kalendarz miejskich wydarzeń dedykowanych nie tylko ludziom związanym z lasem, ale przede wszystkim mieszkańcom naszego miasta i regionu.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” już w pierwszy weekend października.