Źródło: Patronat medialny

Zapraszamy na wystawę malarską „Las, człowiek i czas”

Do końca  stycznia 2015 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu będzie można zwiedzać wystawę malarską Anny Woźniak pt. „Las, człowiek i czas”, która odbywa się pod patronatem Dziennika Leśnego.

Miejsce wystawy: hol Kolegium Cieszkowskich, ul. Wojska Polskiego 71 C, Poznań.
Termin wystawy: 14 do 31 stycznia 2015 r. Wstęp wolny.

Plakat_wystawa_malarska

Las od dawna inspirował artystów. Dla malarki Anny Woźniak – las to miliony krzywych linii, falistych, wijących się we wszystkich kierunkach.  Dariusz Pietrzak – kurator prezentowanej wystawy tak się wypowiada na temat malarstwa Ani „Malując Anna Woźniak wprowadza proste linie, ale tylko te, które układzie, głównie wertykalnym, poprzez rytmy porządkują kompozycję. Inspiracją do leśnych obrazów stała się impresja, kiedy we fragment przestrzeni, między drzewa, zaingerowało słońce. Dla wrażliwego oka artysty to wystarczy (..)”

Anna Woźniak rocznik’76, absolwentka wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis. W malarstwie podejmuje temat człowieka w kontekście współczesnej rzeczywistości. Łączy efekty różnych technik.

Organizatorami wystawy są: Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego, Fundacja RAMUS ARTIS, Samorząd Studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Więcej o wystawie: plakty_wystawa